Tālmācība

Tālmācība

Tālmācību bieži saista ar jēdzieniem - atklāts, plaši pieejams (angliski - open) un elastīgs (angliski - flexible). Kopumā to varētu apzīmēt ar terminu - brīvās studijas, ar to uzsverot, ka:

 

  • zināšanu apguve notiek patstāvīgi studējot, bet skolotāji - konsultanti nevis māca, bet tikai palīdz mācīties;
  • tālmācība ir brīvi pieejama visiem neatkarīgi no vecuma, izglītības, nodarbošanās vai dzīvesvietas, nepieciešama tikai piekļuve internetam;
  • tālmācībā katrs var izvēlēties sev vajadzīgo izglītības programmu vai mācību priekšmetu;
  • apmācības metodika un mācību līdzekļu veids (drukāts teksts, audio vai videoieraksts u.c.) pielāgots konkrētā kursa mērķiem un uzdevumiem;
  • studējošais var mācīties sev piemērotā vietā, laikā un tempā, atgriežoties pie grūtāk izprotamām lietām.

Tālmācība daudzās pasaules valstīs iekarojusi stabilu vietu izglītības sistēmā. Piemēram, Lielbritānijas Atklātajā Universitātē (Open University) tālmācības veidā studē apmēram 220 tūkstoši pieaugušo. Vispopulārākās ir īsās programmas, bet var iegūt arī pilnu augstāko izglītību, maģistra un pat doktora grādu. Pieaugušajiem, kuri dažādu apstākļu dēļ (darbs, ģimenes apstākļi, invaliditāte u.c.) nav varējuši iegūt izglītību, tālmācība šo iespēju dod.

 

Tieši brīvība mācību un studiju procesā dod iespēju jebkuram apvienot savas jau varbūt ierastās ikdienas gaitas un darbus ar kaut ko jaunu. 21.gadsimta pasaule nu reiz ir tāda, ka uz vietas palikt gandrīz nav iespējams. Rītdienai gatavs ir tas, kurš prot mācīties šodien. Tālmācība sniedz iespēju sākt mācīties jebkurā brīdī un sasniegt jaunu izglītības pakāpi, kas nozīmē pacelt savu dzīvi jaunā līmenī. Varbūt cilvēks pats to uzreiz nemaz tā nepamana, bet laiks visu noliek savās vietās un parāda patiesajā gaismā.

 

Nāc mācīties Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā un pārliecinies, cik tas patiešām ir viegli!

+371 20 21 22 00
Saharova iela 35 - 109, Rīga, Latvija
Skatīt kartē